Obchodní ředitelkou od 25 let. Seznamte se s úspěšnou ředitelkou Obecního domu, Sandrou Šínovou.

Obchodní ředitelkou již od svých 25 let. Seznamte se s mladou, úspěšnou a sympatickou dámou, Sandrou Šínovou, obchodní ředitelkou Obecního Sandra Šínovádomu

Sandra Šínová si díky své pracovitosti, odhodlání a citu pro obchod rychle získala své nadřízené a během krátké doby se ve svých pouhých 25 letech vypracovala na pozici obchodní ředitelky. Jak se na takovouto pozici ve svém útlém věku dostala? Jakou networkingovou strategii používá pro získání obchodních partnerů a klientů? To a více se dozvíte v rozhovoru.

Jak jste se na pozici obchodní ředitelky Obecního domu dostala v tak mladém věku? 

SŠ: Do Obecního domu jsem nastoupila v listopadu 2008 na pozici managera obchodního oddělení. Po třech letech jsem se stala zástupkyní obchodní ředitelky. Snažila jsem se neustále přicházet s novými nápady, jak vzkřísit obchod, který pomalu upadal. Mé pracovní nasazení, zodpovědnost, ale hlavně nové nápady mi nakonec pomohly k získání pozice obchodní ředitelky v roce 2012.

Pomáhá Vám v jednání s lidmi to, že jste žena a ještě k tomu takto mladá, nebo je to spíše na škodu?

SŠ: Abych pravdu řekla, nikdy jsem nezaznamenala problém s tím, že bych byla žena. Samozřejmě ze začátku jsem narazila na udivené pohledy či komentáře, že nečekali tak mladého člověka na této pozici, ale vždy to bylo míněno v kladném slova smyslu.

Co Vám nejvíce vadí při komunikaci s lidmi (obchodními partnery, klienty)?

SŠ: Práce s lidmi je vždy náročná, potkala jsem tu snad všechny typy lidí. Nejtěžší je jednat s lidmi, kteří komunikují sporadicky, každou informaci z nich dostáváte na několikrát a v den akce je všechno jinak. Nebo naopak klienti, pro které nic není problém a všechno jde. Takoví si nedají vymluvit, že některé věci opravdu nejsou možné. Člověk musí být jednoduše hodně flexibilní, aby vše dopadlo dobře i v těchto situacích.

Jak navazujete kontakty Vy, když jste na nějaké akci? Máte problémy se seznámit nebo je to pro Vás zcela přirozené?

SŠ: Seznamování je pro mě zcela přirozené. Ráda se seznamuji s novými lidmi. Většinou mi nedělá problém samostatně oslovit někoho, kdo mě zaujme. Jsem obecně velice zvědavá. Seznámení beru jako skvělou příležitost, jak zjistit, co se skrývá za “maskou” daného člověka. Co ho na akci přivedlo, čím se zabývá, jaké má názory, atd. Navíc je to pro mě i pracovně důležité. Pokud se akce koná v Obecním domě, potřebuji znát názor nestranného člověka na prostory, číšníky nebo catering. Proto oslovení cizích lidí k tomu právě vybízí.

Jak získáváte nové klienty, obchodní partnery? Máte nějakou strategii?

SŠ: Mojí největší zbraní je Obecní dům sám o sobě. Je to nádherná secesní budova, která již při vstupu každého uchvátí svou krásou i velikostí, a to už je první krok k úspěchu. Poté již vše závisí na osobním jednání. Každý klient musí mít pocit, že je pro nás jeho akce prioritou, a že uděláme vše, co je v našich silách, aby akce proběhla na výbornou a návštěvníci odcházeli s pocitem skvělého zážitku.

Oddělujete striktně obchodní kontakty od soukromých? Nebo máte mezi kamarády i řadu klientů, obchodních partnerů, zaměstnanců? 

SŠ: Za ta léta, co zde pracuji, jsem měla to štěstí poznat mnoho zajímavých lidí, jak mezi klienty, obchodními partnery či zaměstnanci. Část z nich určitě považuji za své přátele. Tyto světy tedy striktně neodděluji a do budoucna ani nehodlám.

Měl by mít nadřízený kamarádský vztah s podřízeným nebo ne? Jak to máte v práci Vy? 

SŠ: Já osobně preferuji kamarádský vztah, samozřejmě s jasnými hranicemi a respektem. Takto se to i snažím v práci praktikovat. Mám to štěstí, že mě má práce baví a naplňuje, a to i díky kolektivu, který mám okolo sebe.

Poznejte Sandru Šínovou osobně na příští networkingové akci Business & Pleasure Networking 5. března od 18:30 v Loca baru, Smetanovo nábřeží 24, Praha 1. Více informací zde.