Kniha o networkingu

Networking aneb jak získat nové klienty a obchodní partnery

Chcete uspět v networkingu? Chcete rozšířit okruh svých obchodních partnerů, klientů či kamarádů? Nezáleží na tom, jaký typ člověka jste, zda introvert, extrovert, startupista nebo zkušený podnikatel, abyste v networkingu uspěli. Na základě vlastních zkušeností přináším tipy a triky, jak na to.

V této publikaci se dozvíte o chybách, které lidé při networkingu běžně dělají, jak se stát úspěšným networkerem, jak si vylepšit svou sebeprezentaci (tzv. elevator pitch) anebo jak na small talk. Nahlédněte do problematiky networkingu, staňte se top networkerem a třeba i zorganizujte vlastní networkingovou akci.

A jaký je mimo jiné klíč k networkingu? Buďte zvědaví a zvídaví. Jaký příběh se skrývá za lidmi, se kterými se chcete seznámit? Dychtěte po více informacích. Pečlivě naslouchejte a následně se snažte pomoci, přičemž však nepřemýšlejte nad tím, jak využít daného člověka pouze ke svému benefitu. Networking vám nabízí jedinečnou příležitost, jak být spokojení nejen v životě pracovním, ale i soukromém. Poznáte nové lidi kteří vám pomůžou „rozjet“ nový business, načerpat inspiraci pro vaši stávající kariéru nebo získat nové kamarády, s nimiž můžete strávit volné chvíle.

Zakoupit knihu

FB_cover

Co je to business networking?

Business networking je způsob získávání nových kontaktů a jejich následná aplikace při vytváření obchodních příležitostí. Jeho náplní je seznamování lidí, kteří si mohou být vzájemně nápomocni, udržování dlouhodobých kontaktů a budování vlastní obchodní sítě. Networking je ověřená platforma, která pomáhá ke sdílení informací a zefektivnění podnikání.

Networking je založený na principu síťových vztahů. Podle László Barabási, který přišel s teorií „šest kroků od sebe“ platí, že pokud se chtějí dva lidé na světě propojit, je mezi nimi pouze šest přátel, tzv. mezičlánků, přes které vede cesta. Z této teorie vycházíme a uvádíme ji do každodenní praxe.

Cíle networkingu:

  • Vytváření nových obchodních kontaktů;
  • Poznávání nových lidí;
  • Udržování a prohlubování stávajících obchodních vazeb;
  • Seznámení se s konkurencí;
  • Sbírání důležitých informací/zpětné vazby;
  • Rozšíření obzorů a klientské základy;

Objevení netradičních možností pro další osobní a obchodní rozvoj.

S NÁMI SE NEMUSÍTE BÁT NAVAZOVAT NOVÉ KONTAKTY