Jak oslovit největší komunitu obchodníků v Čechách?

elegant-businessmen_23-2147514704 CroppedHledáte nové příležitosti, jak oslovit potenciální obchodní partnery, klienty nebo zaměstnance? Prostřednictvím společnosti BusinessAnimals.cz můžete oslovit největší komunitu obchodníků v Čechách. Jak můžete s Business Animals spolupracovat? Jak u nich propagovat vaše služby? Nebo na jakou networkingovou akci k nim můžete vyrazit? To a mnohem více vám prozradí Pavla Lokajová, šéfredaktorka Business Animals, v rozhovoru.

Popište nám blíže portál Business Animals

PL: BusinessAnimals.cz je největší komunita obchodníků v Česku. Chybělo nám na českém trhu místo, kde by se scházeli obchodníci, komunikovali spolu, kde by mohli najít inspiraci, dále se vzdělávat. Chyběl také ucelený přehled inzerce obchodních pozic na jednom místě. Naším cílem je právě formou obsahu udělat obchodní povolání víc sexy a vrátit mu pozitivní renomé.

BA_pavla
Pavla Lokajová

Jitka Zoderová, zakladatelka a CEO říká: “Chtěla jsem s někým sdílet obchodnický lifestyle a měla jsem pocit, že nemám kde, že se v Česku píše snad o všem, jen ne o obchodnících, a přitom je jich tolik a pro firmy je klíčové s nimi umět pracovat.”

Kdo je vaše cílová skupina?

PL: Primární cílová skupina jsou obchodníci. Proto jsme také vznikli. Dále jsme postupem času zjistili, že témata našich článků i rozhovory s úspěšnými obchodníky jsou hodnotné i pro lidi mimo obor. Že si k našemu obsahu našli cestu také podnikatelé, studenti, obecně akční část populace, která se vzdělává, zajímá se o osobní rozvoj, dění kolem, hledá na internetu inspiraci.

Můžete uvést nějaké statistiky?

PL: Fungujeme od března 2014 a od té doby jsme dosáhli 50 000 unikátních návštěv měsíčně a 13 000 fanoušků na FB.

Jaké články jsou u vás nejčtěnější?

PL: Jednoznačně rozhovory zejména s lidmi, kteří jsou již nějakým způsobem influenceři, mají kolem sebe nějakou komunitu. Fungují svým businessem třeba online nebo mají silnou networkovací síť. Dále různé články typu „Jak na to“ o obchodních dovednostech a nesmíme zapomenout na fashion/lifestylové články, např. aktuálně seriál o business etiketě mezi mladou generací Y. Dále táhnou „výcucy z knih“, kdy dneska málokdo z business světa má čas sledovat a číst všechny knižní novinky. Ocení ale, když to nejzajímavější do praxe z knihy vypíšeme v článku.

Tři nejúspěšnější články za poslední dobu jsou:

  • Matěj Kubálek: „Z kurýra jsem se v DHL stal úspěšným obchodníkem“
  • Jitka Pšejová: „Network marketing je pro mě cesta za životem bez limitu“
  • Jan Fousek: „Za mým úspěchem v 29 letech stojí tvrdá práce od třinácti“

Podle jakého klíče si vybíráte lidi pro rozhovory?

PL: Vždy jde o člověka, který má o svém oboru co říct. Vybíráme si úspěšné lidi, buď nejlepší obchodníky firem, typově leadery, lidi, kteří mají potenciál inspirovat ostatní, mají za sebou zajímavý příběh a konkrétní výsledky. Často jsou to také lidé, kteří si prošli nějakým přerodem, pády, a tím se vypracovali tam, kde jsou dnes. Třetí skupinou jsou samotní šéfové firem. To pak jsou rozhovory o tom, jak firmu vybudovali, čím si prošli, jak se svými obchodníky pracují – takové články jsou inspirací zejména pro manažery, teamleadery a obecně podnikatele/obchodníky, kteří mají podobné ambice či je pálí stejná témata (např. klesající motivace nebo fluktuace obchodníků).

Hledáte v současné době nějaké zajímavé lidi pro rozhovor nebo citace do článků? Pokud ano, pak z jakých oblastí.

PL: Rozhovorů s úspěšnými na českém internetu přibývá, my to vítáme. Na druhou stranu je škoda, aby byly na jedno „brdo.“ Čím dál víc se přikláníme ke skutečně otevřeným rozhovorům. Oceňuji, když má člověk opravdu co říct, mluví konkrétně, neschovává se za poučky a obecné fenomény, mluví o citlivých tématech. Jednodušše se nestydí za svou cestu a lekce, kterými si prošel.

Co se týče témat, tak v současné době se budeme víc soustředit na manažery a na témata, která řeší. Ráda bych také víc pronikla do technických segmentů, FMCG, MLM, startupů i korporátů a zviditelnila ženy na top pozicích.

Pokud by měl někdo zájem propagovat sebe nebo své služby na vašem webu, jaké nabízíte možnosti?

PL: Firmy (případně jednotlivci) u nás fungují na bázi ročního členství (pozn. red. je nutné uhradit členství, abyste se mohli prezentovat na webu). Cena za roční členství je od 20.000 do 50.000 + DPH. Více informací o členství naleznete zde.

Firma se u nás může registrovat zdarma a vytvořit si profil – takových máme cca 800 a aktivně přes nás hledá obchodníky přes 150 z nich (to jsou právě ty, se kterými spolupracujeme na bázi členství). Výhodou registrace zdarma je, že jste u nás vidět v sekci firmy, vyplnit si profil, i když neinzerujete, a zkrátka se o vás ví.

Organizujete také večerní networkingové akce. Pro koho jsou akce určené, jak probíhají a jak často?

PL: Ano, začali jsme organizovat pravidelné večerní MeetUpy – vždy poslední pondělí v měsíci. Jsou to akce primárně určené
obchodníkům, dveře jsou ovšem otevřené i lidem, kterým je obchod a obchodní mentalita blízká, či se chtějí salesu věnovat a hledají inspiraci. MeetUp je neformální setkání, jehož součástí je vždy inspirativní talk obchodníka, interaktivní soutěž a pak volná zábava.

Další meetup proběhe v pondělí 21.3. v 18,30 a bude narozeninový, v březnu jsme totiž oslavili 2 roky od založení a vstupujeme do třetího roku působení.

Zdroj: Bart Schillings

Chcete navázat kontakt s BusinessAnimals.cz? Napište Jitce Zoderové na jitka@businessanimals.cz nebo zavolejte na 777 328 115.